Skuadra e Mauricio Pochettinos fitoi me rezultat të pastër, 2:0, në “White Hart Lane”.

Vendimtar në fitoren e Tottenhamit ishte Dele Alli, i cili realizoi dy gola, që të dy me kokë.

Chelsea ndalet kështu pas 13 fitoreve radhazi, duke mos mundur t’ia thyej rekordin Arsenalit, që kishte bërë 14 fitore.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

albania.eu.com Reviewed by albania.eu.com on . Tottenham ndërprenë serinë prej 13 fitoreve të Chelseat (VIDEO) Tottenham ndërprenë serinë prej 13 fitoreve të Chelseat (VIDEO) Rating: 5.0
Albania News Agency Online - Albania Portal me lajme shqip 2017!